Byt v rodinné vile – pro čtyřčlennou rodinu s malými dětmi

Pro koho:

čtyřčlenná rodina s malými dětmi

Požadavky:

na každý pokoj několik konkrétních požadavků

komplexní funkční propojení interiéru

bílá a světlé dřevo ve skandinávském duchu

Návrh:

V tomto bytě nezůstal ani jeden pokoj na svém místě. Dispozice se měnily, pokoje se prohazovaly, a příčky lítaly 🙂 Původní dispozice si můžete prohlédnout v obrazových příhlohách níže. Ve výsledném návrhu nám vzniknula obytná kuchyně, ložnice s koupelnou, dva dětské pokoje a jedna koupelna navíc.

Obytná kuchyně

Obytná kuchyně vznikla zbouráním příčky mezi původními dvěma pokoji. Ústředním prvkem je zde knihovna s klavírem, zbytek prostoru pak tvoří propojení všech funkčních zón do jednoho ladícího celku. V prostoru nám nezbylo mnoho místa na jídelní kout, využila jsem tedy okenní výklenek, do kterého jsem zasadila lavici a jídelní stůl s židlemi. V kuchyni jsem vytvořila dostatek úložného prostoru a ostrůvek s vinotékou. Vše bylo zhotoveno na míru.

Pokojíčky

Z jednoho většího pokoje vznikly dva menší dětské pokojíčky, které ale svým malým obyvatelům poskytují vše, co potřebují – postel a extra postel navíc (pro rodiče nebo kamaráda), dostatek úložného prostoru nad postelí a skříně s výklopnými tyčemi. Pokoj tříletého chlapečka je zařízen variabilně vzhledem k měnícím se potřebám malého dítěte – v místě budoucího psacího stolu je nyní místo na hraní, policový díl je už ale navržen tak, aby se na něj dal psací stůl napojit, až přijde čas. Našlo se také místo pro Chytrou stěnu na malování i výstavu obrázků.

Koupelna s ložnicí

Pro komfort a soukromí rodičů jsem navrhla koupelnu v ložnici. Vytvořila jsem sprchový kout s umyvadlem, který je designově dělen skleněnou příčkou. Tato koupelnová část je barevně a stylově propojená s ložnicí tak, aby působily jako jedna místnost.

Na přání majitelů jsem navrhla velkou postel 2 x 2 metry s majestátním čelem. Závěsy jsou jak jinak také na míru dle mého vlastního návrhu.

V ložnici nechybí také pracovní kout a napájení vody do parapetů, jelikož majitelka má vášeň pro bonsaje a automatické zalévání napomůže jejich správné péči.

Druhá koupelna

Kotel, pračku a sušičku jsem umístila do vestavěné skříně, čímž vznikla nika na vanu.  Na druhou stranu jsem pak umístila dvojumyvadlo.