Menší byt na míru pro mladý pár

Pro koho:

mladý pár

Požadavky:

jednoduché linie, umírněný styl

Návrh:

V malém bytě se vždy snažím využít prostor co nejefektivněji, volím tedy nábytek na míru a v tomto případě rovněž na míru vyrobenou sedací soupravu. 

Kuchyni jsem navrhovala v jednoduchých liniích tak, aby vyniknul obývací pokoj. Kuriozitou tohoto návrhu bylo to, že ačkoliv mě slečna Sabrina dopředu upozornila na konzervativní vkus svého přítele, ten si poté sám vybral výraznou a exotickou tapetu s plameňáky.

Osvětlení v obývacím pokoji s kuchyňským koutem jsem vyřešila sádrokartonovým podhledem. Tím jsem zárovneň přikryla kolejnice závěsu a zachovala tak čisté linie. Díky podhledu jsem nemusela použít žádné další osvětlení a dominantou se tak mohly stát dva lustry. Jak už jsem zmínila, sedací soupravu jsem nechala vyrobit na míru. Stůl za sedačkou má hned několik funkcí – slouží jako bar, jídelní i pracovní plocha.

V obývacím pokoji jsem volila kombinaci tří barev – okrové, šedé a smetanové. V ložnici jsem zvolila barvy o něco světlejší, čelo postele ale navazuje na barvy v obývacím pokoji. Dveře do ložnice jsou totiž neustále otevřené a sladěním barev jsem docílila toho, že na sebe interiér pohledově navazuje.