Bydlení v pánském stylu

Zařizování bytu 3kk v pražské Libni probíhalo „za pochodu“ – majitel totiž v bytě už bydlel.  Samotná dispozice nepotřebovala žádné stavební zásahy, jen v předsíni zbyla nika v místě zazděného vstupu do sousedního bytu. Tu jsme obložili a vsadili do ní dva šuplíky, které zároveň vytvořily místo na dekorační prvky.

Neutrální barvy a eklektický styl

Návrh jsem postavila na neutrálních barvách tón v tónu a nábytek jsem přizpůsobila stávající tmavé masivní podlaze. Co se týče stylu, není žádným tajemstvím, že osobně mám ráda eklektismus a v tomto interiéru jsem se v tomto ohledu mohla vyřádit. Když totiž namícháte ten správný mix materiálů, barev a designu tak, aby i zdánlivě neobvyklé kombinace fungovaly, výsledek je mnohem útulnější.

Netradiční řešení a vychytávky

U dveří a vestavných skříní v ložnici jsem použila svůj „patent“: na lakovanou MDF desku jsem nechala nalepit dýhovanou desku. Vystupující strukturou dřeva vznikl 3D efekt. Kuchyňská linka v kombinaci fóliovaných a dýhovaných dvířek a s pracovní deskou od firmy Technistone byla součástí projektu.
V koupelně nezbylo místo na pračku a sušičku, proto jsem pro ně vytvořila vestavěnou skříň v chodbě. Aby upoutala pozornost hned při příchodu do bytu, dveře skříně jsem rozdělila na tři díly a ty jsem nechala potáhnout tmavou eko kůží. Vstup záměrně připomíná obytnou místnost a napovídá o celém interiéru.

Lustry od Preciosy

Tento byt má vysoké stropy, a tak se přímo nabízelo zavěšení efektních lustrů. S majitelem  máme oba slabost pro křišťál, a tak jsme zavěsili v chodbě rovnou dva křišťálové lustry od Preciosy. V obývacím pokoji jsou zrcadla vyrobená na míru a do pracovny nábytek vybral sám majitel u polské značky Nevelle.

Pánský styl navzdory zdobným řešením

Tmavá dýha, kůže s patinou, kožešiny, sametové závěsy, tapeta s hadím vzorem Roberto Cavalli, polštáře s gepardím vzorem, na stěnách odstín šedé barvy s názvem Sloní dech od anglické značky Farrow & Ball   – tyto prvky podpořily pánský styl interiéru, přestože jsem použila i zdobná řešení.