Luxusní interiér se zvířecími motivy

Mít doma leoparda, hada či lamu? Moje klientka Sandra se exotiky nebojí. Kromě dražších tapet bylo luxusem i to, že celý interiér jsme zařídili do čtyř měsíců. Byt se ke mě dostal až ve fázi, kdy nebylo možné realizovat v developerském projektu klientské změny – byly už dořešené podlahy, dveře a obklady včetně typu sanity.

Obývací pokoj má styl

Výrazně dlouhou místnost jsem kvůli jejímu tvaru rozdělila na tři zóny – k oknu se vešel jídlní stůl s koženými židlemi, na něj navazuje prostor pro odpočinek s koženou pohovkou, který končí kuchyňských koutem. Nábytek v kombinaci matných a lesklých dvířek, barvy a dýhy v dekoru běleného dubu podle mého návrhu vyrobili ve firmě Interiéry Pazour. Pracovní deska z tvrzeného materiálu Technistone je z jednoho kusu. Na kontrast matu a lesku jsem ostatně vsadila v celém bytě. K hladkým povrchům jsem zvolila reliéfní povrchy, výmalbu jsem doplnila 3D tapetami. K zatemňovacím látkám jsem přidala ještě dekorativní závěsy z hladké a žinylkové textilie. 

Domácí divočina

Stěnu v obývacím pokoji zdobí leopard, v ložnici třpytivá hadí kůže – tu nejlepší exotiku v bytě zastupují luxusní tapety italské módní značky Roberto Cavalli. Koncept doplňují akcenty přírodní kůže a kožešin – koberec v obýváku, chlupaté polštáře, kožené židle, pohovka i sedací puf. Výmalba stěn pak tvoří neutrální pozadí interiéru s výraznými dekory a barvami. 

Na dobrou noc

Výzvou bylo také zařízení malé ložnice, kam by se skříň nejen nevešla, ale také by poničila atmosféru. Úložné prostory jsem vyřešila zavěšenými skříňkami na míru, které efektně rámují postel. Místo klasického dřevěného čela postele jsem stěnu nad postelí nechala obložit sklem, které překrývá efektní dřevěné mřížkování.