Moderní byt v paneláku

Pro koho:

mladá rodina s malými dětmi

Požadavek:

moderní styl, betonové stěrky

Návrh:

V návrhu jsem zvolila světlé odstíny, betonovou stěrku a akcent smaragdově zelené, která se prolíná ložnicí, chodbou i obývacím pokojem. Kromě dětského pokojíčku jsem použila stejný dezén dřeva ve všech pokojích .V dětském pokojíčku jsem dala prostor barvám.

Kuchyně navazuje na jídelnu, čímž vzniklo větší množství úložného prostoru.  Do ložnice jsem zakomponovala zajímavý prvek – postel na vyvýšeném pódiu se sezením u okna. Také jsem do návrhu zahrnula obraz na míru od Pavla Dolejše, který v realizaci vypadá opravdu skvěle.

Snímky návrhu si můžete prohlédnout tady:

https://janaszonowska.cz/3d-navrhy/byt-3kk-praha-zlicin/

Realizace:

Kompletní rekonstrukce trvala 3 měsíce. Během ní jsme bourali všechny příčky a postavili nové příčky tak, aby v chodbě vzniklo více úložného prostoru a šatna.

Původním záměrem bylo vytvořit otevřený kuchyňský a obývací prostor, v reálu to ale nějak nebylo ono.  A tak jsem vytvořila příčku mezi kuchyni a obývací pokoj a umístila do ní vysoké spotřebiče a špajz. Z druhé strany této příčky je pak zavěšena televize. Prostor není úplně otevřený, ale zůstává propojený. Zároveň při pohledu z obývacího pokoje je případný tvůrčí nepořádek v kuchyni zrakům ukrytý.

Původní požadavek na smaragdově zelenou byl upraven o více odstínů zelené.

V pokojíčku pro šestiletého kluka se nám podařilo maximálně využít každého centimetru. Zrcadla uvnitř skříněk prostor zvětšují. Okrovou barvu skvěle doplňuje modrá. Obyvatel pokojíčku je velký milovník Marvelovek, vytvořila jsem pro něj tedy úložný prostor pro figurky. Sehnat černobílou Marvel tapetu bylo trochu náročnější, ale povedlo se!:-)A jelikož je velmi akční, umístila jsem do pokoje také lana na ručkování.