Skip to content
PROJEKT

Chalupa Lašovice

Pro koho

Tento projekt jsme tvořili pro moderní pár s flexibilním životním stylem + maminku majitelky (která obývá samostatnou bytovou jednotku).

Požadavky

Tato rodina si přála pro svůj interiér zejména minimalismus. Zároveň však s důrazem na moderní prvky v designu a s nádechem chalupářského stylu. Zadání bylo zajímavou výzvou.

Řešení

Zde se jednalo o interiér chalupy z roku 1945, která byla 15 let opuštěná. Oproti původním představám byla rekonsrukce mnohem většího rozsahu, než si majitelé představovali. Nakonec bylo potřeba vše vyměnit a opravit a z původní chalupy zůstaly jen obvodové stěny.

Staré objekty a stavby jsou mé oblíbené. V tomto případě jsem zde chtěla zachovat Genius Loci. V návrhu jsem vycházela z chalupářského rázu, kterým stavba oplývala – masiv, bílé odstíny a proutěný nábytek. Volila jsem ale jednoduché a hladké tvary, abych se vyhnula „kudrlinkám“. V chalupě vznikla také samostatná bytová jednotka pro maminku majitelky. Tu jsem navrhla ve stejném duchu, ale s uzpůsobením pro potřeby staršího člena domácnosti.

Tuto realizaci můžete shlédnout i v pořadu Polopatě zde:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10658625776-polopate/222562220400003/

7

pokojů

256

vizualizací

90

m2

Máte zájem o podobné řešení?

Kontakt

Chcete se na něco zeptat? Neváhejte mě kontaktovat.

Copyright © 2024, Jana Szonowska
Zásady zpracování osobních dajů a cookies | Nastavení cookies